ELECTRIC PICNC STAGE TIMES 2015

TQIUN1yI

Its all happening this weekend!! At last the stage times have been announced!! Read it and weep!! 

Friday

Main Stage

18:00-18:45: Ham Sandwich

19:15-20:15: The Coronas 

20:45-22:00: Grace Jones 

22:30-00:00: Underworld

Body and Soul

16:15-16:45: Damsel

17:15-17:45: Joni 

18:15-19:00: New Valley Wolves 

19:30-20:15: Daithi 

20:45-21:15: Simi Crowns

21:40-22:30: CLU

23:00-23:45: Bleeding Heart Pigeons

00:15-01:00: Ho99o9 

01:30-02:15: Vaudou Game 

02:45-03:30: LA Priest 

Saturday

Main Stage

13:00-14:00: Yurodny

14:30-15:00: Bry 

15:45-16:45: The Riptide Movement 

17:15-18:15: Future Islands 

19:00-20:00: George Ezra 

20:30-21:30: Hot Chip

22:00-23:00: Sam Smith 

23:30-01:30: Blur 

Body and Soul

12:00-12:30: Big Jelly

13:00-13:30: Frankenstein Bolts 

14:00-14:30: Formidable Veg Sound System 

15:00-15:30: Silences 

16:00-16:30: GIRO 

17:00-17:45: Bitch Falcon

18:15-19:00: I’m Your Vinyl 

19:30-20:10: The Hard Ground 

20:40-21:15: Everything Shook 

21:45-22:45: Meltybrains?

23:15-00:15: Natalie Prass 

00:45-01:30: Tanya Tagaq 

01:50-02:30: EMBRZ 

03:00-03:45: Shamir 

Rankin Woods

14:15-15:00: We Cut Corners

15:30-16:00: Declan McKenna 

16:45-17:30: SOAK 

18:00-19:00: The Staves

19:30-20:30: Battles 

21:30-22:15: Yasiin Bey

23:00-00:00: Jon Hopkins 

Sunday

Main Stage

13:00-14:00: Dublin Gospel Choir

14:30-15:15: Legend

15:45-16:45: Jurassic 5  

17:30-18:30: The Boomtown Rats 

19:00-20:00: Interpol

20:45-22:00: Manic Street Preachers 

22:30-00:00: Florence and the Machine 

Body and Soul

12:00-12:30: The Inishowen Gospel Choir

13:00-13:30: Shookrah 

14:00-14:30: Rosie Carney 

15:00-15:45: Iron Mountain 

16:15-16:45: Dear Desert 

17:15-18:00: My Tribe Your Tribe 

18:30-19:15: Hayes & Leslie

19:45-20:30: Plutonic Dust 

21:00-21:45: Buffalo Woman 

22:15-23:00: Young Wonder 

23:45-00:45: Hundred Waters 

01:30-02:30: Puts Marie 

03:00-03:45: Hare Squead 

Rankin Woods

14:30-15:15: Here We Go Magic

15:45-16:30: Thomston 

17:00-17:45: MS MR 

18:15-19:00: Gavin James 

19:30-20:30: MK 

21:00-22:30: Paul Kalkbrenner 

23:00-00:00: Le Galaxie